Різдвяне послання українцям в ІрландіїКоли ви прибули сюди, наша країна напевно здавалася вам порожнім аркушем.

и спробували написати на ньому слова “Ласкаво просимо!”

Тепер наше завдання – зробити так, аби ви відчули це.

Сподіваємося, нам вдалося передати хоч трохи тепла та відчуття причетності з моменту вашого прибуття.

Ми розуміємо, ніщо не зрівняється з власною домівкою, але сподіваємося, що поки ми ділимося нашім домом з вами, це трохи полегшить відчуття відірваності від рідних, яке особливо гостро відчувається під час Різдва.

Ви так багато полишили позаду.

У цей час, як ніколи, сезон свят спонукає нас вірити, що ми не чужі один одному, але усі є частиною чогось більшого.

У березні ми пишалися хоробрістю українського народу, який повстав проти тиранії.

Дуже доречно, що часопис Time теж відзначив цей справді героїчний дух, як “Людину року”.

Ваша тривала боротьба підтверджує слова Джеймса Лендала Басфорда про те, що:

“Ані висота, ані глибина не здатні виміряти можливості людської душі”.

Ваша боротьба засвідчує, що правда зовсім не в силі.

Ви показали світові, що груба сила не може перемогти націю з такою міцною любов’ю до власного народу, в свідомості якого так глибоко живе почуття власної землі, власного місця.

Ми розуміємо, що наші святкування, напевно, здаються вам занадто поспішними та суперечать вашим традиціям. Багато з вас чекатимуть вашого вечора перед Різдвом (6 січня), коли настає Святвечір.

Якщо ви дотримуєтесь посту, то чекатимете на особливі передріздвяні пісні страви на вашому столі.

А ми їстимемо індичку, запечену шинку та сливовий пудинг.

Можливо, хтось з вас сумуватиме за кутею або пампухами.

А комусь дуже не вистачатиме хресних та інших членів родини, до кого зазвичай слід ходити у гості.

Ми знаємо, що фізична відсутність багатьох близьких людей під час такого дуже сімейного свята відчувається, напевно, особливо гостро.

Сподіваємося, що ми можемо запропонувати хоч трохи розради від наших домівок, вогнищ та сердець, які хоч трохи полегшать ваш сум.

Поруч із нашими різдвяними ялинками, прикрашеними вогниками, ви згадуватимете свій “дідух”, різдвяний сніп з колосків, який так промовисто нагадує про ваших прадавніх предків та символізує добробут та достаток.

Як і ми, ви відчуватимете присутність предків ще гостріше, згадуючи усе, що вони віддали заради нас та за що ми можемо бути вдячними.

У нашій країні 6 січня – це Nollaig Na Mban (Жіноче Різдво).

Це також Свято богоявлення, святкування явлення Сина Божого на Землі, а також цей день символізує завершення 12 днів Різдва – ось чому його ще називають “Маленьким Різдвом”.

7 січня ви вітатимете один одного, промовляючи “Христос народився” та “Славімо Його”.

У сільських місцинах Ірландії у вікнах традиційно запалюють 12 свічок, на честь нового світла та надії, яку ми всі поділяємо.

Відчуття надії, перетворення та спасіння проникає в усі різдвяні традиції, незалежно від того, де святкують Різдво та якою мовою.

Отже, ми кажемо вам: Nollaig Shona daoibh – Веселого Різдва!Source link

Denial of responsibility! planetcirculate is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – [email protected]. The content will be deleted within 24 hours.